Zubné pasty bez SLS

VŠETKY ZUBNÉ PASTY A INÉ VÝROBKY SPLAT SÚ BEZ SLS/SLES

Väčšina bežných komerčných zubných pást dostupných v drogériách obsahujú látku laurylsulfát sodný, označovaný aj ako SLS/SLES alebo E487.

Je to vysoko penivá syntetická látka, ktorá mala využitie ako silný priemyselný detergent v čistiacich prostriedkoch a odmasťovadlách. Dnes sa však pridáva do kozmetických produktov, ktoré sú v priamom kontakte s ľudským telom: šampóny, mydlá, kozmetika, dokonca zubné pasty.
Do zubných pást sa pridáva preto, že jej pôsobením sú naše zuby hladké a lesklé a my máme pocit, že naše zuby sú dokonalo čisté. Sulfáty v zubných pastách odmasťujú jazyk a sliznicu, čím narušujú prirodzenú mikroflóru v ústnej dutine. Ich účinky na organizmus sú ale celkovo negatívne až toxické a sú považované za strojcov vzniku rôznych alergií. Penivosť zubných pást nie je potrebná a efekt hladkých zubov sa dá dosiahnuť aj inak a bezpečnejšie – správnou technikou čistenia. Zubní lekári odporúčajú čistiť si zuby po každom jedle, minimálne však 2x denne.

Vynikajúcimi bezpečnými a prírodnými pomocníkmi pre dosiahnutie hladkých a čistých zubov počas dňa sú Ústne peny SPLAT.
SPLAT ponúka prírodné, účinné a maximálne bezpečné produkty zubnej hygieny pre deti aj pre dospelých. Žiadne produkty SPLAT neobsahujú sporné látky: triklosan, chlórhexidín, alkohol, SLS/SLES, fluorid.
Ani náhodné “ochutnávanie“ a prehltnutie zubnej pasty u našich najmenších nebude mať negatívne dôsledky.
Viac o nebezpečných a sporných látkach v zložení zubných pást sa dočítate tu.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.