Ranný zápach z úst? Ako proti nemu bojovať

Trápi Vás nepríjemný zápach z úst ráno po prebudení?? Neobávajte sa. Nemusí to znamenať, že máme parodontitídu alebo iné ochorenie. Nepríjemný zápach z úst po nočnom spánku je prirodzený jav u každého človeka.

Prečo sa ráno zobudíme s nepríjemnou pachuťou v ústach?

Počas noci behom spánku dochádza k spomaleniu tvorby slín, čo vedie k zvýšenému vzniku zubných ochorení. Nežiadúce baktérie sa množia počas 6-8 hodín spánku, spôsobujú vznik zubného povlaku a ranný zápach z úst.

Funkcia slín v ústach

Sliny majú neutrálne až zásadité Ph. Po jedle a počas spánku vzniká v ústnej dutine kyslé prostredie a kyseliny svojím pôsobením narúšajú zubnú sklovinu. Sliny riedia kyseliny z potravy a neutralizujú kyslé prostredie v ústnej dutine, čím zabraňujú formovaniu zubného povlaku a vzniku zubného kazu. Keď v ústach nie sú baktérie, nie je zubný povlak a náš dych je príjemný a bez zápachu. Skrátka: čím viac slín, tým menej baktérii a menej kazov.

Behom dňa naše telo využíva prirodzený systém čistenia ústnej dutiny pomocou slín, ale v noci počas spánku je funkcia tohto systému spomalená a nežiadúce baktérie sa množia veľmi rýchlo.

Svieži dych ráno po prebudení – SPLAT prichádza s riešením!

Firma SPLAT vo svojom výskumnom R&D centre vyvinula jedinečnú receptúru zubnej pasty, ktorá bojuje proti baktériám množiacim  sa v ústnej dutine behom spánku a pomôže Vám dosiahnuť svieži dych aj keď ráno vstávate z postele.  

SPLAT Proffessional Aromatherapy

Zubná pasta SPLAT Aromatherapy Unikátna gélová zubná pasta s esenciálnymi olejmi z palisandru brazílskeho, bergamontu a levandule. Má silné posilňujúce a antibakteriálne účinky, pomáha zachovať čerstvosť ranného dychu.

Samozrejmosťou je bezpečné zloženie bez fluoridu, sulfátov, triklosanu, chlórhexidínu a sladidla sacharínu.

Prírodné aktívne látky v boji proti baktériám v ústnej dutine

Komplex prírodných enzýmov z ananásu a papáje zabraňuje tvorbe zubného povlaku počas nočného spánku a pomáha udržiavať zubnú sklovinu čistú. Zložka Polydon® pomáha zubom, aby boli dokonale hladké, čo zabraňuje fixácii baktérií na povrchu zubnej skloviny.

Esenciálne oleje pre pokojný spánok a svieži dych po prebudení

Zubná pasta SPLAT Aromatherapy sa odporúča používať pred spaním. Kombinácia esenciálnych olejov, ktorá je v zubnej paste obsiahnutá, má relaxačný a antistresový účinok a dlhodobo chráni pred nežiadúcimi baktériami. Extrakt z rastliny Viola chráni ďasná. Bioaktívny vápnik posilňuje zubnú sklovinu a pomáha znižovať citlivosť zubov.

Na záver môžeme skonštatovať, že pri dodržiavaní pravidelnej a správnej ústnej hygieny, pri zdravom životnom štýle a používaním zubnej pasty SPLAT Aromatherapy môžete dosiahnuť prirodzený svieži dych aj po niekoľkých hodinách výdatného nočného spánku a nemusíte hneď po prebudení utekať do kúpeľne, aby ste na svojich blízkych náhodou “nedýchli“.

 

 

 

 

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *